Саб12052020

Последна промена01:22:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Лабуништанец заработи кривична за бесправно градење

Лабуништанец заработи кривична за бесправно градење

Сподели

Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против 52 годишниот С.Б од с.Лабуништа за сторени кривични дела „бесправно градење“ и „узурпација на недвижности“.

Во ноември 2013 година, во с.Лабуништа пријавениот започнал да врши градба на објект без одобрение за градба и тоа  на државно земјиште за кое не поседувал договор за закуп.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK