Пон07132020

Последна промена03:47:41 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Приведена жена во струшко Радолишта

Приведена жена во струшко Радолишта

Сподели

Жената нападнала и му се заканувала на 19 годишно момче.

Вчера во полициската станица Струга пријавено е нарушување на јавниот ред и мир со загрозување на сигурноста, случено во струшкото село Радолишта, извршено од М.Х.(43) врз Л.Х.(19).

Таа е приведена и по целосно документирање на настанот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK