Саб04042020

Последна промена03:51:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Дрвкрадци останаа без „ловот“ кај Делогожда

Дрвкрадци останаа без „ловот“ кај Делогожда

Сподели

Дрвокрадците бегале од полицијата, го оставиле возилото.

Вчера околу 14 часот, во атарот на струшкото село Делогожда, полициски службеници забележале патнички џип марка „Галопер“ со швајцарски регистарски ознаки во кој, две лица вршеле нелегален транспорт на огревно дрво. Истите, како што информира Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид, „избегале и го оставиле возилото на локалниот пат а по извршениот увид, констатирано е дека во него има околу 2 метри просторни бесправно пресечено буково огревно дрво“.
-Возилото е одземено за вештачење и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите, изјави портпаролот Димоски.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK