Саб04042020

Последна промена03:51:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Охриѓанец бесправно градел во струшко

Охриѓанец бесправно градел во струшко

Сподели

54 годишниот охриѓанец добил кривична пријава.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.Е.(54) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Во текот на 2018/2019 во селото Горна Белица, на недвижен имот во Горна Белица пријавениот, во својство на инвеститор, изградил објект без одобрение за градење.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK