Саб04042020

Последна промена03:51:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец се „почастил“ со пари од туѓа картичка

Стружанец се „почастил“ со пари од туѓа картичка

Сподели

43 годишниот стружанец добил кривична.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.Е.(43) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“. На 04.11.2019 на улицата „Ристо Крле“ во Струга, оштетената С.Ѓ.(65) пријавила дека изгубила паричник со платежна картичка и пари. Пријавениот, истиот ден го пронашол паричникот и од банкомат со картичката противправно подигнал пари.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK