Вто08112020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец „уловен“ со кокаин

Стружанец „уловен“ со кокаин

Сподели

Стружанецот е лишен од слобода.

Синоќа околу 18.00 часот, полициски службеници од полициската станица Струга на улица „Пролетерски бригади“ во Струга, од слобода го лишија  К.М.(38) од селото Мислешево.

- При преглед, кај него пронајдени и одземени се пет пакувања со опојна дрога кокаин. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK