Саб04042020

Последна промена03:51:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Илегалец приведен во Лабуништа

Илегалец приведен во Лабуништа

Сподели

Илегалецот бил албански државјанин.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека „Вчера во 13.30 часот, полициски службеници од полициската станица за Граничен надзор „Лабуништа“ во село Лабуништа го затекнале X.H. од Република Албанија.“
Од извршените проверки било утврдено дека тој илегално влегол во Македонија, по што бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка, нагласи портпаролот Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK