Вто04072020

Последна промена04:20:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Албански државјанин крадел во Горна Белица

Албански државјанин крадел во Горна Белица

Сподели

Полицијата му поднека кривична.

Регионалниот центар за гранични работи Запад поднесе кривична пријава против Л.Б. од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „тешка кражба“. Пријавениот, во викенд куќа во струшкото село Горна Белица, сопственост на Д.М.(66) од селото Заграчани, во периодот од јануари 2018 до 17.11.2019, влегол и одзел сувенири, стекнувајќи се со противправна имотна корист.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK