Вто04072020

Последна промена04:20:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Во Струга полов напад врз малолетник

Во Струга полов напад врз малолетник

Сподели

Малолетникот бил нападнат од негов другар.

Грозоморен чин на полов напад врз малолетник се случил на 21 овој месец во Струга. Малолетник доживеал полов напад од негов другар околу 20 часот кој потоа му кажал на својот татко. 60 годишниот родител од Струга, во полициската станица веднаш пријавил полов напад врз неговиот малолетен син извршен од страна на друг малолетник.
- ОВР Струга презема мерки за целосно расветлување на настанот, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK