Пет04102020

Последна промена10:26:20 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Пријава за угостител од Лабуништа, си ја отворил кафаната

Пријава за угостител од Лабуништа, си ја отворил кафаната

Сподели

На 21.03.2020 година екипи од полициски службеници од ОВР Струга и инспектори од Државниот пазарен инспекторат на подрачјето на општините Струга и Вевчани извршија контрола на 10 угостителски објекти, а во врска со спроведувањето на одлуката на Владата на РСМ за заштита од вирусот КОВИД-19.

Притоа, констатирано е дека еден угостителски објект во селото Лабуништа ги прекршил предвидените мерки по што, со решение од Пазарната инспекција, веднаш е затворен. Против сопственикот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK