Саб06062020

Последна промена09:46:49 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Денес ќе се одлучува за карантин за струшките села

Денес ќе се одлучува за карантин за струшките села

Сподели

24 заболени од Ковид 19 и пет мртви е билансот заклучно до вчера во струшко.

Кризниот штаб на општина Струга не отстапува од идејата да се изолираат  ризичните села. Тим на епидемиолози од Скопје денеска ќе одлучува. Во селата каде има заболени од Корона вирусот веќе се формирани кризни штабови. Најкритично е во Лабуништа каде има најмногу заболени, потоа е Татеши, Велешта а има и еден регистриран случај наКковид 19 и во градот Струга. 

Една пациентка почина од селото Горно Татеши и четири лица од Лабуништа.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK