Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Со марихуаната во ранец, преку граница

Со марихуаната во ранец, преку граница

Сподели

Албански државјанин е приведен со марихуана на влез во МК.

ОВР Струга поднесе кривична пријава против албанскиот државјанин Т.С.(20), за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Тој, на 12.12.2019 година, преку граничниот премин „Ќафасан“ остварил влез во РСМ.
- При контрола, полициските службеници, под ранец оставен на седиштето, пронашле кеса со опојна дрога марихуана, изјави портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK