Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Лабуништани заработија кривична

Лабуништани заработија кривична

Сподели

Двајцата се шетале низ селото за време на полициски час.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.И.(39) и Х.Б.(19), двајцата од струшкото село Лабуништа. На 25.05.2020 година во 22 часот, полициски службеници при вршење контрола во селото, за време на полициски час, ги затекнале пријавените во селото без соодветна дозвола за движење издадена од надлежен орган. Со тоа, постапиле спротивно на прописите на Владата за спречување на појава, внесување, рано откривање, спречување на ширење и сузбивање на коронавирус COVID – 19.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK