Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Жителка од Корча, криела тутун во гаража во Струга

Жителка од Корча, криела тутун во гаража во Струга

Сподели

Полицијата запленила и шишиња со непозната течност.

На 02.07.2020 година, по претходно добиена писмена наредба од Судија на претходна постапка, извршен е претрес во гаража лоцирана на улица „Македонска“, во Струга, која ја користела В.М.(51) од Корча-Република Албанија. Притоа, пронајдени и одземени се четириесет и две хартиени кутии тутун „VIRGINIA ORIGINAL“, четири кутии со вкупно 43 ленти таблети „EXIPTOL ALBENDAZOLE“ 600 mg, осум стаклени шишиња со непозната течност и една пластична туба со непозната течност.
- Поради постоење основи на сомнение дека се работи за сторено казнено дело „даночно затајување“ по член 279 од кривичниот законик, В.М. била лишена од слобода и против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK