Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга 164 новозаболени од корона, 6 во Струга

164 новозаболени од корона, 6 во Струга

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1612 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи на ковид-19.

 

 -Скопје 59 -Куманово 12 -Дебар 18 -Штип 17 -Прилеп 1 -Тетово 6 -Струга 6 -Битола 1 -Кавадарци 2 -Гостивар 9 -Пробиштип 2 -Демир Хисар 1 -Свети Николе 23 -Кичево 6 -Ресен 1 Починати се 5 лица, тројца пациенти од Скопје, еден од Тетово и еден пациент од Ресен. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 74 оздравени лица од: -Скопје 42 -Штип 7 -Тетово 1 -Струга 4 -Велес 1 -Охрид 6 -Кавадарци 3 -Свети Николе 2 -Ресен 7 -Неготино 1 Досега во земјата се направени вкупно 83216 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 8786, бројката на оздравени пациенти е 4676, на починати е 406, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3704.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK