Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Жители на Франгово не седеле дома и покрај решенијата за изолација

Жители на Франгово не седеле дома и покрај решенијата за изолација

Сподели

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе три кривични пријави против И.Ќ.(61),И.Љ.(38), двајцата од Струга и И.Г.(60) од с.Франгово, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. При контрола на лица на кои им било издадено решение од ДСЗИ за самоизолација, полициски службеници на 01.07.2020 не го пронашле И.Ќ. во неговиот дом, а на 06.07.2020не биле дома пронајдени И.Љ. и И.Г., поради што пријавените биле спроведени во строга изолација (карантин) во објект одреден од страна на Владата на Р.С. Македонија.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK