Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Уште еден починат од корона во струшко

Уште еден починат од корона во струшко

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1025 тестирања, а регистрирани се 128 нови случаи на ковид-19 

Во: -Скопје 52 -Куманово 6 -Штип 29 -Прилеп 2 -Тетово 6 -Битола 2 -Кавадарци 10 -Гостивар 13 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Македонски Брод 3 -Виница 2 -Свети Николе 1 Починати се 6 лица, четири пациенти од Скопје, еден пациент од Кичево и еден од Струга. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 137 оздравени пациенти од: -Скопје 108 -Куманово 2 -Прилеп 1 -Тетово 11 -Велес 1 -Битола 3 -Гостивар 2 -Кочани 2 -Кичево 2 -Ресен 5 Досега во земјата се направени вкупно 96194 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 10213, бројката на оздравени пациенти е 5564, на починати е 466, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4183.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK