Сре12022020

Последна промена02:47:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Крадец се обидел да ограби казино во Струга

Крадец се обидел да ограби казино во Струга

Сподели

Синоќа околу 03 часот во Струга на ул.„Маршал Тито“ во казино „Сенатор“ непознато лице маскирано со закана со пиштол се обидело да изврши разбојништво над вработените.

 

Имено, лицето побарало пари, а откако вработените му се спротивставиле, истото излегло од објектот и заминало во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK