Сре09232020

Последна промена08:42:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Вевчанка и гостиварка се тепале во ресторан во Струга

Вевчанка и гостиварка се тепале во ресторан во Струга

Сподели

Вевчанка и гостиварка се тепале во ресторан во Струга.

 

-На 13.08.2020 година околу 18 часот, во угостителски објект лоциран на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга, С.П. од Вевчани го нарушила јавниот ред и мир со физички напад врз вработената М.Н.(37) од Гостивар. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK