Сре09232020

Последна промена08:42:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Битолчанец со камион повредил пешак во Струга

Битолчанец со камион повредил пешак во Струга

Сподели

Битолчанец со камион повредил пешак во Струга. 

 

На 13.08.2020 год во 10.10 часот, на улицата „Прва Македонска ударна бригада“ во Струга,  случена е сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „Пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Т.(41) од Битола и пешак М.Ј.(63) од струмичкото село Куклиш. Таа се здобила со тешки телесни повреди и по укажаната медицинска помош во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, е пуштена на домашно лекување. На местото на сообраќајната незгода, увид извршија полициски екипи.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK