Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Пријави за гласна музика во Радожда и Вевчани

Пријави за гласна музика во Радожда и Вевчани

Сподели

Пријави за гласна музика во Вевчани и Радожда.

На 13.09.2020 година во 03.20 часот, во струшкото село Радожда, нарушен е јавниот ред и мир со гласна музика, пеење и користење музички инструменти од страна на Л.Б. и Д.К., двајцата од истото село. Против нив, ќе биде поднесена прекршочна пријава

На 13.09.2020 година во 04 часот, во Вевчани, А.Р.(19), С.Р.(19), А.П.(19) и З.П.(17), сите од Вевчани, го нарушиле јавниот ред и мир со гласна музика. Против нив ќе биде поднесена прекршочна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK