Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Се запали нива во струшко Тефериќ

Се запали нива во струшко Тефериќ

Сподели

 

Се запали нива на Тефериќ.

 

На 14.09.2020 година околу 21 часот, во ОВР Струга, пријавен е пожар во нива со житни посеви во струшката населба „Тефериќ. Интервенирала територијалната против пожарна единица од Струга која го локализирала и изгаснала пожарот, во кој, нема повредени лица.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK