Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Моторциклист излетал кај Враништа

Моторциклист излетал кај Враништа

Сподели

На 15.09.2020 година во 19 часот на регионален пат Струга – Дебар, кај селото Враништа, се случи сообраќајна незгода во која мотоцикл „хонда“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.З.(44) од Враништа, излетал од патот.

Возачот на мотоциклот е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ каде се констатирани  тешки  телесни повреди. Во сообраќајната незгода, со телесни повреди се здобил сопатникот К.Ш. (19) од струшкото село Јабланица. По овластување на Јавен обвинител, увид извршиле полициски екипи, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK