Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Велештанец и стружанец се тепале на паркинг

Велештанец и стружанец се тепале на паркинг

Сподели

На 15.09.2020 година во 14 часот, на паркинг простор во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Б.Ж.(28) од селото Велешта врз А.А.(27) од Струга.

Во физичкиот напад се вклучило и уште едно непознато лице. ОВР Струга презема мерки за целосно расветлување на настанот по што, ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK