Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Опожарени ниви во струшко Ливада

Опожарени ниви во струшко Ливада

Сподели

На 15.09.2020 година, Џ.З.(59) од струшкото село Ливада, во ОВР Струга пријави дека настанал пожар на 14.09.2020 година во ниви во атарот на селото, сопственост на неговите браќа и роднини.

По извршен увид, констатирано е дека опожарени се ниви со насади од пченка, разни садници, како и повеќе бали со сено  и јонџа. Интервенирала Противпожарната единица од Струга која го изгаснала пожарот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK