Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Две починати лица од корона во Струга

Две починати лица од корона во Струга

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19.

 

Во - Скопје 33 - Куманово 17 - Дебар 3 - Штип 5 - Прилеп 7 - Тетово 13 - Струга 3 - Велес 6 - Битола 4 - Охрид 2 - Кавадарци 5 - Гостивар 8 - Гевгелија 3 - Струмица 18 - Крива Паланка 2 - Радовиш 2 - Кочани 11 - Пробиштип 1 - Демир Хисар 1 - Македонски Брод 2 - Валандово 2 - Виница 2 - Делчево 7 - Свети Николе 1 - Кичево 3 - Ресен 2

Починати се 7 лица, двајца пациенти од Струга (78г и 80г), пациент од Кочани (77г), од Струмица (44г), од Скопје (72г), од Битола (79г) и еден пациент од Гостивар (79г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 132 оздравени пациенти од: -Скопје 46 -Куманово 13 -Штип 7 -Прилеп 12 -Тетово 3 -Струга 2 -Велес 1 -Битола 3 -Охрид 4 -Кавадарци 4 -Гостивар 12 -Крива Паланка 2 -Кочани 3 -Пробиштип 2 -Македонски Брод 2 -Пехчево 2 -Берово 3 -Валандово 1 -Делчево 4 -Кратово 1 -Кичево 3 -Неготино 2. Досега во земјата се направени вкупно 169.481 тестирања на ковид-19. Нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 16088, бројката на оздравени пациенти е 13550, на починати е 668, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1870.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK