Саб10242020

Последна промена06:29:58 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Жител на струшко Велешта нападнал полицаец

Жител на струшко Велешта нападнал полицаец

Сподели

Жител на струшко веешта нападнал полицаец.

 

На 16.09.2020 година околу 13 часот на улицата ,,Маршал Тито“ во Струга, А.Ш. (56) од струшкото село Велешта го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз полициски службеник кој  преземал службени дејствија во сообраќајот.

- Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK