Саб10242020

Последна промена06:29:58 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Два нови смртни случаи на корона во струшко

Два нови смртни случаи на корона во струшко

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1674 тестирања, а регистрирани се 186 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 56 -Куманово 16 -Штип 8 -Прилеп 7 -Тетово 10 -Струга 6 -Велес 1 -Битола 6 -Охрид 2 -Кавадарци 4 -Гостивар 18 -Гевгелија 5 -Струмица 12 -Крива Паланка 3 -Радовиш 2 -Кочани 17 -Пробиштип 1 -Македонски Брод 1 -Валандово 1 -Делчево 4 -Свети Николе 2 -Кичево 3 -Ресен 1 Починати се 7 лица, еден пациент од Куманово (53г), двајца пациенти од Струга (68 и 70г), еден од Гостивар (61г) и тројца пациенти од Делчево (43,60 и 78г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 85 оздравени пациенти од: -Скопје 19 -Дебар 2 -Штип 4 -Прилеп 13 -Тетово 2 -Струга 4 -Охрид 9 -Гостивар 9 -Гевгелија 5 -Струмица 1 -Крива Паланка 1 -Радовиш 2 -Кочани 2 -Пробиштип 1 -Македонски Брод 3 -Берово 4 -Делчево 1 -Свети Николе 2 -Кичево 1 Досега во земјата се направени вкупно 171.155 тестирања на ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 16274, бројката на оздравени пациенти е 13635, на починати е 675, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1964.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK