Пет10302020

Последна промена08:39:14 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружани фатени со марихуана

Стружани фатени со марихуана

Сподели

 

Двајца стружани фатени со марихуана.

 

На 19.09.2020 год.ина во 01.00 часот, полициски службеници од ОВР Кичево, од слобода ги лишија Н.Д..(34) и Ј.Т.(23), двајцата од Струга. При извршен преглед на патничко возило „Мерцедес“, со струшки регистарски ознаки, на магистралниот пат Кичево-Охрид, кај Ј.Т. пронајдоа и одзедоа марихуана и бела прашкаста материја, а кај Н.Д. била пронајдена и одземена банкнота со остатоци од бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот, ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK