Пон10262020

Последна промена01:37:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Кривична за стружанец го претепал обезбедувањето

Кривична за стружанец го претепал обезбедувањето

Сподели

Кривична за стружанец го претепал обезбедувањето.

 

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка телесна повреда“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.Т.(45) од Струга.  Тој, на 19.08.2020 година околу 13,30 часот, пред објект лоциран на улицата „15 корпус“ во Охрид, физички го нападнал И.Џ.(39) од охридското село Лескоец, кој извршувал работи на обезбедување на објектот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK