Пон10262020

Последна промена01:37:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Лабуништани се тепале во верски објект

Лабуништани се тепале во верски објект

Сподели

Лабуништани се тепале во верски објект. 

 

 На 29.09.2020 година околу 20 часот, во верски објект во струшкото село Лабуништа, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Е.Н. и А.Ф. врз А.С.(70), сите од истото село. ОВР Струга работи на целосно расчистување на настанот по што ќе поднесе соодветна пријава.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK