Пет10302020

Последна промена08:39:14 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Жител на Мислешево фатен со пет паковки кокаин

Жител на Мислешево фатен со пет паковки кокаин

Сподели

Жител на Мислешево фатен со пет паковки кокаин.

 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против К.М.(38) од струшкото село Мислешево, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „ннеовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Кај него, при преглед извршен на 11.02.2020 година на улицата .„Пролетерски Бригади“ во Струга, полициските службеници пронајдоа и одзедоа пет  паковки со кокаин.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK