Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга На Ќафасан уапсен Албанец по кој трагал Интерпол

На Ќафасан уапсен Албанец по кој трагал Интерпол

Сподели

На Ќафасан уапсен жител на Пешкопеја по кој трагал Интерпол.

На 17.10.2020 во  01.30 часот при влез во Република Северна Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп - листа со мерка „апси“, по барање од Интерпол - Атина, Република Грција. Тој бил приведен и во 05.30 часот бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.    

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK