Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Лабуништанка нападната во Велешта, велештанка нападната од куче во Струга

Лабуништанка нападната во Велешта, велештанка нападната од куче во Струга

Сподели

Настаните се случиле синоќа.

Синоќа во 20.30 часот во полициската станица во Струга, Л.Ж. (38) од селото Велешта пријавила дека на улица „Маршал Тито“ во Струга била нападната од куче скитник. Истата вечер, во 21.30 часот во полициската станица Струга било пријавено дека на бензиска пумпа во струшкото село Велешта, О.М.(24) од селото Лабуништа го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз С.Б.(19) од истото село. Против напаѓачот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK