Пет10302020

Последна промена08:39:14 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Десет починати од корона, еден од струшко

Десет починати од корона, еден од струшко

Сподели

Министерството за здравство денеска информира дека во последните 24 часа од корона вирус се починати десет лица од кој двајца пациенти од Скопје (60 и 66г), еден од Куманово (64г), двајца пациенти од Прилеп (57 и 87г) двајца од Тетово (75 и 53г), еден од Струга (55г), еден од Струмица (83г) и еден пациент од Крива Паланка (80г).

Од таму велат дека, од нив еден пациент е починат вонболнички услови, додека останатите 9 се починати во болница. Инаку, во последните 24 часа се направени 1853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на ковид-19.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK