Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Куршуми пронајде струшката полиција

Куршуми пронајде струшката полиција

Сподели

Стружанецот заработи кривична пријава.

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.И.(37) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. При претрес во неговиот дом во Струга, извршен на 13.02.2020 година, полициските службеници пронајдоа и одзедоа 10 куршуми различен калибар и 16 ловни патрони, кои нелегално ги поседувал.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK