Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Угостителски објект во Франгово не го почитувал работното време

Угостителски објект во Франгово не го почитувал работното време

Сподели

Угостителски објект во Франгово не го почитувал работното време.

 

На 23-10-2020 година, СВР Охрид во соработка со Државниот пазарен инспекторат, на целото подрачје што го покрива, реализира контроли по угостителските објекти а во врска со одлуката на Владата за ограничување на работното време на угостителските објекти до 23 часот. Притоа, непочитување на оваа одлука е регистрирана во угостителски објект во струшкото село Франгово, сопственост на Л.Ј. од истото село.  Тој, не го затворил објектот односно продолжил со работа поради што, од инспекторите на ДПИ, изготвен е записник и  соодветна пријава информира портпаролот на МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK