Сре12022020

Последна промена02:47:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Жители на Велешта истепале делогожданец

Жители на Велешта истепале делогожданец

Сподели

Двајца велештани тепале жител на Делогожда.

 

На 27.10.2020 година околу 15 часот, на паркинг простор пред деловен објект на патот Струга-Ќафасан, А.К.(24) и Г.К., двајцата од струшкото село Велешта, физички го нападнале С.М.(39) од селото Делогожда. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK