Саб12052020

Последна промена01:05:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Октишанец со шипка нападнал соселанец, вевчанец „заработил“ кривична

Октишанец со шипка нападнал соселанец, вевчанец „заработил“ кривична

Сподели

Вевчанецот сакал „да наплати“ наводен долг.

На 18.11.2020 година во 12.45 часот во струшкото село Октиси е нарушен јавниот ред и мир со физички напад извршен со метален предмет од А.М. врз Ќ.И.(61), двајцата од истото село. Против напаѓачот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава. ОВР Струга поднесе кривична пријава против Д.Г. (36) од Вевчани, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „изнуда“. Пријавениот, на 23.10.2020 година во Струга, физички го нападнал А.Т.(42) од Струга, барајќи да му го врати наводниот паричен долг од пет илјади евра.  

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK