Саб03062021

Последна промена06:34:00 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Двајца стружани се тепале на улица

Двајца стружани се тепале на улица

Сподели

Двајца стружани се тепале на улица .

 

На 24.01.2021 година во 12.45 часот, на улицата „Моша Пијаде“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија помеѓу Б.К.(56) и Д.Ј.(35), двајцата од Струга, која набрзо прераснала во меѓусебна тепачка. Притоа, се вклучил и Р.Т.(68), кој физички го нападнал Б.К. Против нарушителите, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK