Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Пожар во хотелски објект во село Радожда

Пожар во хотелски објект во село Радожда

Сподели

Пожар во хотелски објект во село Радожда. 

 

На 28.02.2021 околу 13 часот во хотелско-сместувачки комплекс во струшкото село Радожда, сопственост на А.Ш.(47) од истото село, настанал пожар во кој изгорела кровната конструкција и целокупниот инвентар во три хотелски соби од комлексот. Во гасењето на пожарот, најнапред интервенирало месното население а по кратко време и територијалната против пожарна единица од Струга која целосно го изгаснала пожарот и спречила негово натамошно ширење.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK