Пон04122021

Последна промена09:32:47 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Повторно се пали трската во Калишта

Повторно се пали трската во Калишта

Сподели

Повторно се пали трската во Калишта.

На 02.03.2021 година во 12.45 часот во ОВР Струга пријавен е пожар на трска кај месноста „Калишко Поле“ на брегот од Охридското езеро, во близина на струшкото село Калишта. Од извршениот увид, констатирано е дека опожарена е езерска трска во должина од околу 400 метри и ширина од околу 40 метри а со интервенција на Територијалната противпожарна единица, спречено е неговото натамошното ширење. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK