Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Криумчареле марихуана преку Охридското езеро

Криумчареле марихуана преку Охридското езеро

Сподели

Како резултат на преземени мерки и активности од страна на полициската станица за граничен надзор „Охридско езеро“ во соработка со одделението за прекуграничен криминал при Регионалниот центар за гранични работи Запад, на 03.03.2021 околу 21.00 часот на влезот на село Радожда, струшко, на брегот на езерото, спречено е криумчарење на марихуана.


Пронајдената марихуана била пренесена од Република Албанија и била наменета за продажба во Република Северна Македонија. По расчистување и документирање на случајот, по насоки на Основнот јавно обвинителство Струга ќе биде поднесена кривична пријава, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсорси“ по член 215 од Кривичниот законик, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

 
 
  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK