Сре12012021

Последна промена09:48:53 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга При пад од мопед почина жител на Делогожда

При пад од мопед почина жител на Делогожда

Сподели

Почина жител на струшко  Делогожда при пад од мопед.

 

На 31.08.2021 во 01.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во с.Делогожда, струшко, Г.С.(61) од с.Делогожда, управувајќи мопед „генерик“ со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. По незгодата возачот бил пренесен во Медицинскиот центар Струга каде од страна на лекар била констатирана смрт. Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Струга.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK