Сре12012021

Последна промена09:48:53 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Кривични пријави за двајца лабуништани, не ги почитувале здравствените прописи

Кривични пријави за двајца лабуништани, не ги почитувале здравствените прописи

Сподели

Кривични пријави за двајца лабуништани, не ги почитувале здравствените прописи.

 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против М.К.(39) од село Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривични дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 17.04.2021, полициски службеници од ОВР Струга во содејство со ДПИ извршиле контрола во угостителски објект во село Лабуништа, сопственост на пријавениот, при што било констатирано дека објектот работи по дозволеното време и не биле почитувани мерките донесени од Владата на Република Северна Македонија за заштита на граѓаните од Ковид 19.

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.К.(44) од село Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривични дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 27.08.2021, полициски службеници извршиле контрола и не го затекнале пријавениот во својот дом и било утврдено дека не го почитувал решението за изолација и мерките за заштита од Ковид 19.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK