Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Малолетник од Албанија со „мерцедес“ удрил во сканија

Малолетник од Албанија со „мерцедес“ удрил во сканија

Сподели

Малолетник од Албанија со „мерцедес“ удрил во сканија.

На 10.09.2021 во 08.00 часот во Струга на магистрален пат А2 Струга-Ќафасан во близина на каменолом се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес” со албански национални ознаки, управувано од 16 годишен малолетник од Р.Албанија, и товарно моторно возило „сканија” со приколка со беровски регистарски ознаки, управувано од Б.О.(63) од Велес.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK