Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Жител на Октиси нелегално превезувал огревно дрво

Жител на Октиси нелегално превезувал огревно дрво

Сподели

Жител на Октиси  нелегално превезувал огревно дрво.

На 14.09.2021 година во 14 часот на локален пат кон струшкото село Октиси, полициски службеници од Полициското одделение Велешта извршиле контрола во патничко моторно возило „Нисан“ со струшки регистарски ознаки, управувано од С.Ц.(67) од селото Октиси, при што било констатирано дека бесправно и без соодветна документација превезувал огревно дрво. Возилото и дрвата со записник биле одземени и предадени на Шумската полиција во СтругаПо целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK