Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Голем пожар на Јабланица ,кај Белица

Голем пожар на Јабланица ,кај Белица

Сподели

Два дена пожар беснее над Струга.

Огнот има зафатено шума, над селата Белица и Вишни,  а дел од теренот е непристапен. Според мештаните, пожарот  се спуштил до патот и веќе е опасност за куќите. Од чадот кој што е идлив и од Струга  може да се заклучи дека ветерот го шири огнот. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK