Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец се заканувал на вработен во затворот

Стружанец се заканувал на вработен во затворот

Сподели

Стружанец се заканувал на вработен во затворот.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Н.Т.(33) од селото Мешеишта, општина Дебарца. Тој, на вработен во казнено поправната установа „Затвор“-Струга, му упатил повеќе закани.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK