Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Здружението на пензионери Струга додели пакетчиња за децата со посебни потреби

Здружението на пензионери Струга додели пакетчиња за децата со посебни потреби

Сподели

Активот на жени при ЗП Струга,на 27 декември 2021 година,предводени од потпретседателката на Активот Павлина Кузманоска,придружувана од Мимоза Ацкова и Марија Симакоска,членки на активот го посетија центарот на деца со посебни потреби и им врачија двасет новогодишни пакетчиња.


Радоста на децата кои ја имаа покрај елката,активот на пензионерки им ја зголеми радоста со тоа што на секое дете поединачно им врачи новогодишно пакетче,кои исто така им упатија најубави желби во новата 2022,сите да влеземе во надеж за подобри денови.
За оваа категорија на дечиња потребна е поголема достапност на терапија која значи живот за нив.
На крајот од средбата беше направена и заедничка фотографија со децата и вработените во центарот,почитувајќи ги мерките за заштита од Ковид 19.

Текст и фото:СТОЈАН КУКУНЕШОСКИ

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK